*2018/04/17

Pocitové mapy už po celom slovensku

Projekt, ktorý sme spustili ani nie pred mesiacom získava veľkú popularitu. Záujem médií a verejnosti nás prekvapil natoľko, že po Prešove projekt spúšťame na celom slovensku.

Viac

*2018/03/22

Výstava Ó Hory, Ó Hory, Ó Hory

Spomínate si ešte na náš malý drevený Pamätník v Bodružali? Aktuálne bol zaradený do výberu toho najlepšieho čo bolo postavené v českých a slovenských horách.

Viac

*2018/03/15

Spúšťame Pocitové mapy

Politikov nase pocity nezaujimaju, nas architektov vsak nesmierne. Projekt Pocitove Mapy je to najmenej co sme pre Vas mohli urobit. Po Presove spristupnujeme postupne dalsie mesta – nechyba Bratislava, Kosice, Zilina, Trencin, Trnava, Nitra, Banska Bystrica, Zvolen, ale tiez napr. Vysoke Tatry. Vase pocity = www.pocitovemapy.sk Prosime venujte cas svojmu mestu, zdielajte a lajkujte  https://www.facebook.com/pocitovemapy/

Viac

*2018/03/06

Diskusné stretnutie v Prešove

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova sme zorganizovali v Libresso caffe 3.3.2018. Vynikajúca atmosféra, množstvo podnetov a vykreaované pracovné skupiny nás utvrdili v presvedčení, že participácia má svoj nezastupiteľný význam, ak je vhodne nastavená.

Viac

*2018/02/22

Pozvánka na diskusiu

Radi by sme Vás pozvali na diskusiu k téme verejných priestorov Prešova.

Viac

*2018/01/29

Autonómne územné plánovanie

Získali sme mimoriadny výskumný projekt. Autonómne územné plánovanie je téma, o ktorej zatiaľ nikto nepočul. Veríme, že o pár rokov sa to stane štandardom.

Viac

*2017/12/24

PF 2018

Čo dodať na záver roka? Spolu sme dosiahli vrchol, tak si to užime :)

Viac

*2017/11/02

Cena Dušana Jurkoviča 2017

Cena za najlepšiu architektúra roka putuje k nám na východ :) Tentokrát s hrdosťou za dielo Mlyn Humenné . Pre nás je to v poradí už druhé ocenenie touto prestížnou cenou, čo nás zaväzuje, aby sme neubrali, práve naopak, aby sme svoj potenciál ešte viac rozvíjali. Prvé ocenenie sme získali v roku 2004 za Art School Smižany.

Viac

*2017/08/07

Mlyn Humenné v novom ARCHu

Mlyny – stavby a stroje súčasne – patrili u nás k najrozšírenejším tradičným výrobným prostriedkom. Na ich vznik, technické a konštrukčné znaky, stavebné a priestorové riešenia mali vplyv geografické podmienky. Mlyny predstavovali nielen hospodársky a technický prínos, ale mali aj obrovský civilizačný a kultúrny význam. V minulosti bola ich podoba odrazom úrovne techniky a technológie danej doby. A hlavne… zaháňali hlad ľudí chlebom každodenným.

Viac

*2017/06/05

Rozhovor v Denníku N

Pár slov a rád na tému ako bývať.

Viac